אילוף אמסטף

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

בעמוד זה ריכזנו בעבורכם את כל המידע החשוב על אילוף של כלבי אמסטף: מתי להתחיל, כמה זמן לוקח התהליך, כמה עולה לאלף עם מאלף מקצועי ועוד. קריאה מהנה!

קצת על כלב האמסטף

האמסטף הוא שילוב של שני גזעי כלבים הטרייר והבולדוג. ההכלאה נוצרה למטרה הנשמעת מעט מזעזעת כיום וביקשה לייצר זן כלבים שיוכל להתחרות במלחמות כלבים. לשמחתנו ברוב העולם קרבות אלו הפכו ללא חוקים וכך התקבל כלב שמירה מצוין עבור בקר וכלב נאמן שישמור לכם על הבית. מפאת עברו של הכלב הוא שייך לקבוצת הכלבים הנכנסים לקטגורית הכלבים המסוכנים.

למה חשוב לקחת מאלף לאילוף כלבי אמסטף?

אילוף כלב אמסטף הוא תהליך לא פשוט ומורכב יותר מאשר אילוף כלבים אחרים. האילוף של כלב האמסטף מצריך ידע והבנה מתאימים שלא כל אחד יודע להעניק.

כלב אמסטף שלא יעבור אילוף ראוי, או גרוע מכך לא יעבור אילוף כלל עלול להיות סכנה לסביבה בכך שהוא עלול לגרום נזק לחתולים וחיות בית שונות וכן גרימת נזק לרכוש הבית כמו ספות, מזרנים או רהיטי עץ.

מאלף מומחה ומנוסה ידע להכין תוכנית עבודה נכונה ומתאימה עבור אילוף של כלבי אמסטף ובכך לשפר מאד את סיכויי ההצלחה של תהליך האילוף.

אילוף אמסטף

שיטות אילוף של כלבי אמסטף

אילוף כלב אמסטף הוא תהליך מורכב יותר מכלבים אחרים, אך הצלחה בתהליך תביא לכך שתזכו ליהנות מחבר משפחה נאמן ומסור. על מנת לאלף כלב אמסטף צריך להקפיד על 2 אלמנטים עיקריים שהם הבסיס להצלחה :

חינוך למשמעת חשוב מאד לעבוד עם האמסטף על חינוך למשמעת מהרגע הראשון. היכולת שלכם לגרום לו לציית לכם היא מכרעת מצד אחד ומצד שני אמסטף לא ממושמע יכול להיות מסוכן לבני אדם.
עבודה על בסיס קבוע יש חשיבות עצומה לייצר שיגרת עבודה יום יומית עם כלבי האמסטף. במידה ותתייחסו לכך כאל משימה מקרית, הכלב לא יענה לכם ולא ירכוש את המשמעת הדרושה.

כמה עולה תהליך אילוף כלב אמסטף?

כלבי אמסטף בוודאי כאלו שהם לא מחונכים עלולים להיות תוקפנים מאד ולכן יש חשיבות גדולה להתייחס אל עניין זה בכובד ראש. בשל עובדה זאת האפשרות של ביצוע אילוף אמסטף בעבודה קבוצתית עם כלבים נוספים היא פתרון לא מומלץ וגם אם הוא אפשרי, מומלץ להימנע ממנו.

ישנה אפשרות לשלוח את כלב האמסטף שלכם לאילוף בתנאי פנסיון שבו הכלב ישהה במעין מחנה אימונים הרחק מהבית למשך 2-4 שבועות בהם הכלב יקבל מונחים בסיסיים לאילוף וציות לפקודות. עלות פנסיון כזב נעה בין 800 – 1200 ₪ לשבוע, לכלבי האמסטף ידרשו 3-4 שבועות לפחות.

אפשרות נוספת היא עבודה פרטנית של מאלף עם האמסטף שלכם אצלכם בבית, במהלך העבודה המאלף יעבוד במקביל איתכם ועם הכלב על עבודה נכונה. עלות מפגש עם מאלף מקצועי ינוע בין 150 -300 ₪ לביקור וידרשו בין 6-8 מפגשים לפחות.

באיזה גיל נכון להתחיל אילוף של אמסטף?

חינוך של כלבי האמסטף צריך להתחיל מהיום הראשון שבו אתם מקבלים אותו אליכם, אם יש אפשרות להתחיל עוד קודם, אפילו עדיף. יש חשיבות לבצע עם הכלב תרגול ועבודה על משימות האילוף מידי יום בצורה עקבית ולאורך זמן על מנת לקבל תוצאות, ככל שתהליך האילוף יתחיל מוקדם יותר, כך יש לו סיכויי הצלחה טובים יותר.

כמה זמן אורך אילוף של כלב אמסטף?

אילוף כלבי אמסטף בבסיס שלו ייקח לכם לפחות חודשיים של עבודה יום יומית ובפיקוח מקצועי.        הנקודה החשובה עם כלבי האמסטף היא בחשיבות העבודה לאורך זמן. גם בסיום תהליך האילוף איזה שלא תחליטו לעשות חשוב מאד להמשיך בתרגול לציות של הפקודות באופן קבוע.

מתי חשוב להתחיל באילוף כלבי אמסטף?

כלבי אמסטף יכולים להיות תוקפניים מאד ולא אחת אגרסיביים גם כלפי בי הבית. מכיוון שכך מומלץ להתחיל את תהליך האילוף מוקדם ככל האפשר, לא מן הנמנע שהתהליך יתחיל עוד לפני הבאת הכלב אל הבית שלכם. לתחילת האילוף בגיל צעיר יש חשיבות רבה.

טיפים לאילוף כלב מסוג אמסטף

  • אסרו על הכלב מגיל גורים לנשוך מגיל צעיר ככל האפשר על מנת להימנע מנשיכות.
  • התחילו באילוף מגיל צעיר בין 3-6 חודשים
  • אילוף כלבי אמסטף יכול להיות קשוח, היעזרו במאלף.
  • האמסטף הוא כלב אנרגטי, הוציאו אותו לטיולים לצורך פריקת האנרגיה שלו.
  • האמסטף יהיה בטוח לחברת ילדים רק לאחר אילוף מקצועי.
  • האמסטף אוהב לשחק בנשיכות, הקפידו על כך שיהיו לו צעצועים ומשחקים מתאימים.
אהבתם? שתפו מאמר זה!