אילוף בוקסר

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

זקוקים לאילוף של כלב בוקסר? הצוות של דוגרס ריכז בעבורכם מידע רלוונטי וחשוב על תהליך של אילוף בוקסר לבד או עם מאלף מקצועי, כולל טיפים והמלצות מעולות.

היכרות עם כלב הבוקסר

ישנם זני כלבים שהתדמית שנוצרה להם, עושה להם עוול, כזה הוא הבוקסר. הכלב הזה הוא אחד מהכלבים הנעימים והחכמים שיש. אם זאת חשוב להקפיד איתו על אילוף נכון ומתאים, הבוקסר בעברו היה כלב צייד לכן הוא עלול להיות אגרסיבי לעיתים. לכן חשוב לדאוג לאילוף מתאים. אם תעשו כך, תגלו שבוקסר הוא אחד מסוגי הכלבים הטובים והמקסימים ביותר.

אילוף בוקסר

קצת על כלבי הבוקסר

כלבי הבוקסר המקורים, מוצאם מגרמניה. עד תחילת המאה ה19 שימשו הבוקסרים כצוות עזר לעבודות החווה או לטובת ציד. אולם לאורך השנים התגלה המזג הטוב של הבוקסר והוא הפך להיות פופולארי יותר והחל להתפזר ברחבי העולם. הבוקסר זוכה כאמור לתדמית מאיימת, אך כל עוד הוא איננו חש סכנה זהו כלב נוח ונעים לסביבה. ישנם לא מעט מקרים בהם יכולים הבוקסרים לחיות עם חתולים, ובהחלט גם עם משפחות בעלות ילדים.

מורכבות האילוף בגזע הבוקסר

הבוקסר נחשב לגזע עקשן ובעל עמדות משלו, לא אחת הוא יכול להפתיע אתכם בפעולה מתוחכמת שלא חשבתם עליהן. הבוקסר יודע לזהות מצבים וחשוב מכך להגיב אליהם. בדרך כלל בסירוב לביצוע הפעולה. העוסקים באילוף של כלב מסוג בוקסר יודעים לזהות תסכול של הכלב על פי תגובות קולניות ואגרסיביות.

במקרים אלו בהחלט ייתכן שגור הבוקסר המסוים לא מתאים למשפחה עם ילדים. בשל כך, יש חשיבות רבה בתהליך האילוף של כלב מסוג בוקסר בהבהרת הדומיננטיות של בעלי הכלב בקשר ביניהם. התהליך הזה עלול לקחת לעיתים זמן רב, אך יש בצידו חשיבות גדולה ועל בעלי הכלב להימנע מהפגנת חולשה לידם, לפחות בשלבים הראשונים.

אילוף בוקסרים בצורה נכונה

הדימוי המודבק של הבוקסר, הוא דימוי מאיים ותוקפני, אם זאת הבוקסר הוא כלב בעל לב גדול והוא מאד מתאים לילדים ומשפחות. יש בהם נאמנות אמיתית, אך היא תגיע רק בעזרת עבודת אילוף נכונה. סביבה שבה הכלב יעבור אילוף כלב בוקסר תוכל ליהנות ברוב מכריע של המקרים מכלב מושלם למשפחה.

כלבים שלא יבצעו הליך של אילוף כלבי בוקסר עלולים לגרום בעיות לבעליהם חשוב מאד לבסס את המעמדות בבית מול הבוקסר מגיל צעיר ככל האפשר, וחשוב לא פחות הוא יצירת קשר עם הכלב. במידה ותשקיעו בהליך של אילוף של כלב מסוג בוקסר מגיל צעיר, היחסים והנאמנות ההדדית יחזיקו מעמד לאורך זמן.

מתי נכון להתחיל אילוף של בוקסר? 

בדומה לזני כלבים רבים אחרים, הזמן המתאים לתחילת עבודת האילוף הוא סביב גיל שלושה חודשים. בשלב זה הגור של הבוקסר מסיים לרוב את ההתנתקות מאימו ומגיע בדרך כלל אל מקום המגורים החדש והקבוע שלו.

כלבי הבוקסר נחשבים כתלמידים טובים והם מצליחים ללמוד את פקודות האילוף הבסיסיות בצורה מהירה וכן יש להם יכולת שליטה טובה למדי בעשיית צרכים.

עבודה נכונה על הבוקסר יכולה להוביל אתכם בזמן מהיר יחסית של עבודה אל שלבים מתקדמים יותר של לימוד פקודות, אך זאת משימה שתצריך עבודה מוקפדת עם הכלב ושימוש בחיזוקים חיוביים לאורך כל הדרך.

מה החשיבות של מאלף מקצועי?

  • הקפדה על ביצוע פעולות – עבודת המאלף בעיקר עם זנים דוגמת הבוקסר היא הכרחית בהתעקשות המתחייבת מול הכלב על ביצוע הפעולות בצורה הנכונה והנדרשת.

  • הקניית הרגלים גם לבעלים – מאלף הכלבים לא מדריך רק את הכלב, נהפוך הוא. הוא מלווה את הבעלים של הכלב ומנחה אותו כיצד יש לפעול בצורה הנכונה ביותר.

  • הקניית הרגלים לכלב – כאשר מבצעים פעולות עם כלב בעל נוכחות כמו הבוקסר, ישנה חשיבות עליונה להקפיד על הקניית והטמעת הרגלים טובים ונכונים לכלב.

אילוף כלב בוקסר – כמה זה עולה?

מחירים לאילוף כלבים לא מבדילים בין סוג הגזע של הכלב ברמת המחיר, העלות תקבע לבסוף על פי מצבו של הכלב שמכתיב את המסגרת הראשונית הנדרשת לכל טיפול ובמקביל אופיו של הכלב. אם הכלב נוח יותר, אז ההליך ייקח פחות מפגשים, אם הכלב דורש עבודה מאומצת יותר, אז העלות תהיה בהתאם. כיום מקובלים שלושה סוגים אפשריים של ביצוע אילוף כלב בוקסר, כל דרך שונה מאחרת והמחיר משתנה בהתאם.

  • פנסיון – האפשרות היקרה מכולן. בתהליך אילוף זה, הכלב נשאר בפנסיון מותאם לתקופה של שבועיים עד ארבעה שבועות ובהם עובר הכשרה והדרכה על ידי מאלפים ומטפלים מוסמכים. במהלך התקופה, הכלב נפרד מבעליו. עלות האילוף בפנסיון יכול להגיע עד ל-4,000 ₪

  • מאלף אישי – עבודה עם מאלף אישי אצלכם בבית או בגינה ציבורית. המאלף יעבוד עם הכלב על הפעולות הנדרשות בנוכחותכם. בדרך כלל ידרשו בין 7-9 פגישות שעלות כל פגישה נעה בין 250 – 400 ₪ לשעה אחת.

  • אימון קבוצתי – זהו אימון המתבצע על ידי מאמן אחד לכמה כלבים. לא בהכרח מאותו סוג, לא בהכרח באותו רמה. המחיר יהיה בהתאם וינוע סביב 150 ₪ למפגש.

רוצים לקבל הצעת מחיר לאילוף של כלבי בוקסר? השאירו לנו הודעה ונחזור אליכם עם מידע וגם מחירים.

אהבתם? שתפו מאמר זה!