אילוף ביגל

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

יש לכם כלב ביגל בבית? איזה כיף לכם! מדובר בגזע מדהים אשר הפך להיות נפוץ מאוד בישראל. בעמוד זה תוכלו למצוא את כל המידע החשוב אודות אילוף של כלבי ביגל וזה כולל מידע על משך האילוף הצפוי וגם טיפים ודגשים חשובים בתהליך.

אילוף כלבי ביגל – תהליך נוח וקצר!

כלבי הביגל הם כלבים מקסימים ואהובים מאד על הבעלים שלהם. העובדה שמדובר על כלבים המתאימים מאד לבתים פרטיים ביחד עם המראה הנעים שלהם, הפכו את גזע הכלבים הזה שפותח לפני יותר מ700 שנה לנפוץ בכל העולם. תהליך של האילוף עבור כלבי הביגל הוא נוח ולא אורך זמן רב, עבודה עם מאלף תשפר גם את התהליך הזה.

אילוף ביגל

קצת על גזע הביגל 

הביגל מקורו באנגליה אי שם במהלך המאה 13 שם טופח להיות כלב ביתי למרת שהמקור שלו הוא מעין כלב ציד. במהלך השנים הפך הביגל לכלב נוח וידידותי מה שהופך אותו לכלב פופולארי מאד ומועדף על רבים. גובהו נע בין 30 – 40 ס"מ ומשקלו מגיע עד 20 קילו.

אילוף גורי ביגל   

אילוף גורי ביגל יתמקד בהשקעה בכלב ובמתן יחס. יש משמעות ברורה להתחלת ההליך של האילוף של גורי הביגל בשלב צעיר ככל האפשר, בהתחלה באמצעות משחקים ויחס שיאפשרו לו להרגיש בנוח ובשלב מעט יותר מאוחר גם שימוש בפקודות בסיסיות.  מומלץ לתת לו להוציא אנרגיה רבה ככל האפשר בגיל צעיר. העובדה שהכלב יוציא אנרגיה תהפוך אותו לרגוע ושליו יותר גם בעת התרגול של האילוף וגם במהלך היום.

אילוף ביגל בוגר

אילוף כלב ביגל הוא הליך לא מורכב, אך עם זאת עדיף שיתחיל בגיל צעיר ככל האפשר. במידה והדבר לא הסתייע והליך אילוף כלבי ביגל יתחיל כאשר הכלב כבר בוגר יותר, מומלץ להתחיל עם פעילות רבה של הכלב עם בני הבית בשטחים פתוחים וכן בבית הכלב עצמו זאת על מנת לאפשר לו למצות את האנרגיה שלו ולהסתגל אל הסביבה שלו.

כמה זמן נדרש על מנת לבצע אילוף ביגל?

אילוף כלבי ביגל הוא באופן יחסי נוח יותר מאשר כלבים אחרים אך יש להקפיד על כמה דגשים על מנת להשיג את התוצאות  הרצויות בתהליך האילוף :

  • הליך האילוף יכול להמשך בין חודש לחודשיים תלוי ברמת האינטנסיביות וההתמדה של הבעלים.
  • פרק הזמן הדרוש על מנת לבצע אילוף כלב ביגל הוא לא ארוך אך יש חשיבות גדולה לבצע את האילוף באופן סיסטמתי.
  • האילוף יהפוך ליעיל יותר עם בשילוב פעילות האילוף יקבל הכלב גם זמן נוסף למשחקים ופעילות בחוץ.
מחפשים מאלף כלבים?
השאירו פנייה לייעוץ ראשוני

כמה דגשים חשובים באילוף כלבי ביגל 

כלבי הביגל הם כלבים נעימים מאד ומשתלבים בקלות יחסית בחיי המשפחה. הכלבים מעניקים יחס נפלא לסובבים אותם, אך יש חשיבות לשים לב למספר פרטים בתהליך אילוף ביגל

  • הקפידו על עבודה עם הכלב לפחות שלוש פעמים ביום.
  • כל פעילות תימשך לפרק זמן של 10 – 20 דקות, יכולת הקשב של הכלב מוגבלת.
  • הקפידו על דרישות קבועות על מנת שהכלב יסגל הרגלים.
  • קחו אותו לטיולים ארוכים בחוץ, חשוב שהכלב מסוג ביגל יוציא את האנרגיה הדרושה.

אפשרויות האילוף של כלב הביגל  

כלבי הביגל הם כלבים ביתיים מאד ונוחים מאד לכן היכולת שלהם לביצוע אילוף הן נוחות מאד. קיימות מספר אפשרויות של הקניית הרגלים נכונים לכלב מסוג ביגל.

סוג האילוף הסבר טווח מחירים
אילוף אישי 1 על 1  אימון אישי עם מאלף מוסמך בפגישה אישית עם הכלב והבעלים שלו, בהליך יוסברו הדרישות החשובות פגישה אישית עם מאלף נעה בין 150 – 300 ₪ וידרשו בין 4 – 6 מפגשים בני שעה עד שעה וחצי
אילוף קבוצתי אילוף של מספר כלבים על ידי מאמן מוסמך במקום ציבורי לכלבים מגזעים שונים מחיר פגישה שכזאת היא 100 – 200 ₪ וידרשו מספר פגישות בהתאם לאופי הכלב.
פנסיון  אילוף בתנאי פנסיון הרחק מבית הלקוח, פחות מומלץ לכלבי הביגל המחיר נע סביב 1000 ₪ לשבוע, כאשר ביגל יזדקק ל שבועיים של פנסיון

חשיבות המאלף עבור כלבי ביגל 

כלבי הביגל הם כפי שאפשר להבין כלבים נוחים ונעימים, אך תמיד אפשר לערוך תהליך של אילוף מקצועי שיביא את הכלב לתוצאות טובות ויהפוך אותו לנעים ונוח יותר עבור הבעלים.

המאלף בגדול ידע להנחיל לכלב הרגלים בריאים ונכונים אשר יעזרו לבני הבית להנות ממנו בצורה טובה. בתהליך האילוף ידע המאלף לתקן את בני המשפחה לגבי פעולות שונות שהם מבצעים עם הכלב. בנוסף, מאלף מקצועי ידע לשנות ולתקן הרגלים פחות טובים גם של בעלי הכלב.

אולי יעניין אותך גם:

אהבתם? שתפו מאמר זה!