אילוף דוברמן

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

כאשר מדובר על כלבי תקיפה, חשוב להקנות לכלבים אלו הרגלים ומשמעת. בעמוד זה ריכזנו המון מידע חשוב על אילוף כלב דוברמן וזה כולל טיפים מצוינים, עצות וגם מידע על מחירי האילוף כאשר הוא מתבצע אצל מאלף מקצועי.

היכרות עם הדוברמנים

דוברמן נתפס לרוב ככלב תקיפה מאיים ומסוכן. האמת רחוקה מכך. נכון הוא שיכולות התקיפה שלו הן מרשימות, אך הוא נמנע מלעשות זאת אלא במקרים קיצוניים בהם הוא חש מאוים, ובמקרה זה הוא איננו שונה מבעלי חיים רבים. הדוברמן שלכם יוכל להיות מאולף וממושמע, אך חשוב להכיר אותו ולהבין לנפשו בצורה מיטבית.

אילוף דוברמן

כלב הדוברמן – קווים לדמותו

כלבי הדוברמן נהנים מדימוי מעט מטעה. בעוד שהכלבים עצמם הם כלבים ידידותיים מאד ונאמנים לבעליהם, יש עליהם מעין תווית של כלבי תקיפה אכזריים, ולא כך הדבר. כלבי הדוברמן הם כלבים נעימים וטובים לבעליהם, אך עלולים לתקוף את מי שהם יתפסו כמאיים עליהם, התנהגות כזאת לא מופנית כלפי בני אדם, אלא עם אנשים תוקפים את הדוברמן.

מה שנכון להגיד לגביהם, שהיכולת שלהם בעת תקיפה של מי שהם יראו בו סכנה, היא יכולת גבוהה העלולה לסכן את הגורם המותקף. בשל כך ישנה חשיבות גדולה מאד לתהליך של אילוף של כלב מסוג דוברמן. מי שידע לעשות זאת, יזכה להנות מכלב נאמן ובן משפחה לכל דבר ועניין. 

כמה יעלה אילוף של כלב דוברמן? 

המחיר בעבור אילוף של כלבי דוברמן, נקבע על פי שיטת האילוף שבה תבחרו:

אילוף עם מאלף: אילוף בסיסי על ידי מאמן ימשך לתקופה של 4 עד 10 מפגשים בני שעה כל אחד בעלות של 250 – 350 ₪ לשיעור בן שעה.

פנסיון כלבים: ישנה אפשרות לבצע אילוף כלב דוברמן בפנסיון שבו תיפרדו מהכלב לתקופה של 2-4 שבועות והמחיר יהיה גבוהה בין 4000 – 6000 ₪ בהתאם לסוג הפנסיון והשירות שתקבלו.

אימון קבוצתי: האפשרות הזולה יותר היא על ידי אימון קבוצתי. עלות תהיה זולה משמעותית, בערך 150 – 200 ₪ למפגש, אך יהיה קושי לבצע עבודה פרטנית עם הכלב והתמקדות בבעיות מיוחדות.

חשיבות האילוף ומקומו של המאלף

כלבי הדוברמן הם כלבים גדולים ואנרגטיים. לכן הצורך בהיותם כלבים ממושמעים ומאולפים הוא צורך ממשי על מנת להתמודד עם הכלב בבית ובעיקר בחוץ בסביבת אנשים שונים.

אילוף כלב דוברמן, איננה משימה בלתי אפשרית עבור האדם הפשוט, אולם יש בהחלט יתרון לשימוש בכישורי המאמן בעת תהליך אילוף כלבי דוברמן.

העקרונות המנחים של תהליך האילוף אינם משתנים כאשר עובדים בעזרת מאלף או באופן עצמאי, אך המאלף כאיש מקצוע יוכל לסייע רבות במהלך אילוף גור דוברמן.

4 העקרונות המנחים באילוף דוברמן 

עקביות וחשיבותה: אילוף של כלב מסוג דוברמן יכול להצליח בצורה הטובה ביותר כאשר הפעולות כולן נעשות בעקביות המקפידה על הרגלים והתנהגויות שונות בצורה קבועה. כך למשל שעות קבלת המזון תהינה קבועות, מיקום קערות המזון והמים ומעל הכל שיגרת ההוצאה של הדוברמן לטיולים ועשיית צרכים. כדאי לציין שככל שתהליך אילוף כלבי דוברמן יתחיל בגיל צעיר יותר, כך סיכויי ההצלחה שלו יגברו.

שימוש בכלוב: ייתכן ועבור רבים הצורך של שימוש בכלוב כחלק מתהליך האילוף של הדוברמן עלול להישמע כאקט בעייתי ולא תקין. אולם בהקשר הזה מחקרים רבים הצביעו על כך שהשימוש בכלוב עבור הדוברמנים מייצר עבורם לאחר תקופת ההסתגלות הראשונית מעין מקום בטוח המקל מאד על הכלב בעיקר בתחילת דרכו. עבור רבים הכלוב משמש כמקום הלינה והמנוחה, המקום הבטוח שאליו אפשר תמיד לחזור ובכך מייצר יציבות הנדרשת כל כך להתפתחות של הגור. בהקשר זה חשוב להקפיד שהמקום הנוח בכלוב לא יהפוך להיות אזור עשיית הצרכים של הכלב.

עשיית צרכים: אחד מאבני הבוחן של הצלחת תהליך האילוף היא ביכולת של הבעלים לגרום לגור הדוברמן לבצע את הצרכים שלו רק בעת הטיול ומחוץ לבית. יש תסכול רב אצל בעלי כלבים כאשר הם מזהים שהצרכים נעשו בתוך הבית לכן חשוב להקפיד על מתן ארוחות קבועות בשעות קבועות.

כמו כן השאירו את קערת המזון לזמן מוגבל לא יותר מחצי שעה ואז לקחת את האוכל. לאחר זמן קצר הוציאו את הכלב לטיול תוך שימוש במילים קבועות של טיול או החוצה. בעת הטיול לפחות בתחילת הדרך, הקפידו על טיולים במסלול קבוע, על מנת להרגיל את הכלב.

משמעת: רבים רואים בחלק זה של התהליך, את החלק המהנה יותר שבו, היות שזהו התהליך בו אפשר לראות תוצאות מהירות באמצעות לימוד מילים ופקודות שכולם מכירים, החל משב, דרך בקשה ליד או גלגול. במהלך הלימוד הזה יש צורך להשתמש בחטיפים ואמצעים שונים שיעודדו את הכלב לביצוע פעולות נדרשות. פעולות אלו לוקחות יכולת ריכוז גבוהה של הכלב, לכן חשוב לבצע אותם לפרקי זמן שלא עולים על 20 – 30 דקות בכל פעם.

רוצים ללמוד עוד על אילוף דוברמנים? בא לכם לקבל הצעת מחיר ממאלף מקצועי? צרו איתנו קשר עוד היום.

אהבתם? שתפו מאמר זה!