אילוף דני ענק

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

אפשר לומר שהמראה שלו עשוי להטעות מאחר והדני הענק הוא כלב חם, חברותי וידידותי למדי. קראו על הגזע וגלו איך נכון לבצע אילוף של דני ענק, האם כדאי להיעזר במאלף מקצועי (וכמה זה עולה) וגם כמה זמן אילוף זה נדרש.

דני ענק – הכירו את הענק הידידותי

הכלב הדני הענק הוא כלב שמעט מטעה. גודלו החריג יכול לייצר תחושה של הרתעה מסוימת אצל חלק מהאנשים. אולם בפועל מדובר על כלב חברותי ונעים אשר מאד נאמן לבעלים שלו ויודע להפגין חיבה גם כלפי אנשים נוספים. הדני הענק הוא כלב רגיש ומקסים בגוף גדול.

זן הכלב של הדני הענק מקורו באזורי צפון אירופה בדנמרק וגרמניה, הוא נוצר לפני מאות שנים כהכלאה של זנים שונים. הכלב הגדול מאד יכול להגיע למשקל של 65 – 80 ק"ג וגובה של עד 80 ס"מ. למרות הגודל שלו הוא נחשב לכלב רגוע ונעים והמראה שלו גורם לאנשים לחשוש ממנו שלא בצדק, הדני הענק הוא כלב נעים ונוח.

אילוף דני ענק

באיזה גיל להתחיל אילוף של דני ענק 

בדמה לזני כלבים רבים מומלץ להתחיל בתהליך אילוף של כלב מסוג דני ענק בגיל צעיר. הזמן הנכון להתחיל את האילוף הוא ברגע שהכלב מגיע אל מקום המגורים. בדרך כלל סביב גיל 3-4 חודשים מגיע הכלב אל ביתו החדש כאשר הוא עדיין גור ונמצא בתהליך ההתפתחות שלו וזה הזמן הנכון ביותר להתחיל את האילוף. חשוב דעת גם שהדני הענק לא מודע לגודל שלו ולכן אילוף וחינוך מגיל צעיר יהוו סיוע אמיתי לטפל בהבנת הכלב לגבי הגודל שלו.

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו פנייה לייעוץ ראשוני

איך נכון לאלף דני ענק?

אילוף כלב דני ענק הוא תהליך מתמשך שאיננו מסתיים למעשה אף פעם. למרות העובדה שהכלב הדני הענק ממושמע וקשוב לבעליו, אם הוא יזהה שיש התרופפות בדרישות ממנו בכל שלב במהלך החיים, הוא עלול לפתח התנהגויות שונות שבשל גודלו הן עלולות להיות בעיתיות.

אין סכנה ממשית שהדני הענק יתקוף אנשים או כלבים אחרים, אך אי הקפדה לאורך זמן על דרישות מהכלב עלולות לייצר התנהגויות לא רצויות. לכן חשוב לשמור עם הכלב רצף של הקפדה על דרישות ממנו באופן קבוע.

כמה זמן נדרש לאלף כלב דני ענק?

אילוף דני ענק הוא הליך היכול לקחת מעט יותר זמן מאשר כלבים אחרים. הצורך בהעברת המסרים שאנחנו רוצים להעביר לכלב הדני הענק לעיתים יכול לקחת מעט יותר זמן בנוסף לעובדה שהוא גם צריך אילוף ולמידה להתנהגות המותאמת למבנה הפיזי שלו.

בנוסף לכך תהליך ההתפתחות הפיזי של הדני הענק הוא ארוך ונמשך כמעט 3 שנים, מה שמצריך עבודה רציפה בתקופת ההתבגרות שלו, כי כמו כל מתבגר הוא עלול לעשות טעויות שצריך לתקן.

יתרונות לאילוף עם מאלף עבור אילוף דני ענק

כלבי הדני הענק הם כלבים שונים מעט מכלבים אחרים. הגודל שלהם הוא בעל משמעות אמיתית וחשובה בעת הטיפול והלימוד של הכלב את כל מה שצריך לדעת בשל כך הפנייה אל מאלף מוסמך ומקצועי יכולה להיות ההבדל בין חינוך ואילוף מוצלח לתהליך שלא יביא תוצאות.

  • הכרת הכלב – מאלף מקצועי מכיר את סוג הכלב, את התכונות שלו את החוזקות והחולשות שלו ולכן יוכל לתת מענה לכל אפשרות במהלך האילוף.
  • תיקון התנהגות של הכלב – מאלף מקצועי ומיומן ידע להביט על הכלב ולדרוש ממנו לבצע שינויים בהתנהגות שלו.
  • תיקון פעולות של הבעלים גם הבעלים של הכלב עושים טעויות, מאלף מקצועי ידע לתקן את הטעות ולהסביר כיצד יש לפעול נכון.

כמה עולה אילוף של כלב מסוג דני ענק?

אילוף כלב דני אפשרי בשלוש אפשרויות עיקריות :

  • אילוף בשיטת פנסיון
  • אילוף אישי פרטני בעזרת מאלף
  • אילוף בקבוצה של כלבים.
סוג האילוף טווח מחירים הערה
מחיר שעת אילוף בבית הכלב 200 – 350 ₪ מחיר למפגש בודד
מחיר סדרת מפגשים לאילוף  1,500 – 3,500 ₪ בין 6 – 10 מפגשים על פי הצורך
מחיר שבוע בפנסיון  1,000 – 1,200 ש"ח כל כלב צריך את הזמן שלו
מחיר של 3-4שבועות בפנסיון 3,000  – 5,500 ₪ הקניית הרגלים מתקדמים יותר
אילוף קבוצתי 150 – 300 ₪ מחיר למפגש בודד

טיפים לאילוף כלב דני ענק

  • כלבי הדני הענק הם גדולים ולכן חייבים פעילות גופנית קבועה שתדע להפעיל את כל מסת השרירים שלהם.
  • הגודל של הדני הענק הוא נתון שיש לקחת בחשבון, את הכלב פחות מתאים לגדל בדירה קטנה וצפופה.
  • תהליך האילוף לא מסתיים למעשה לאחר מספר מפגשים, הוא נמשך עד גיל 3 שנים שבו מסתיים תהליך הגדילה של הכלב.
אהבתם? שתפו מאמר זה!