אילוף לברדור

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

יש לכם כלב לברדור? חשוב לכם לאלף אותו? בעמוד זה תוכלו למצוא מידע חיוני, כולל טכניקות, שיטות לאילוף וגם מידע חשוב על אילוף של גורים ומשך הזמן של התהליך.

אילוף לברדור – לבנות את האופי של החבר הכי טוב שלכם

כלבי לברדור הם בין הגזעים האהובים ביותר בעולם: הם ידידותיים וחכמים להפליא, יש להם שמחה מתפרצת ואהבה למשחקים. יש להם מראה מתוק במיוחד והם יכולים להפוך לחברים הכי טובים שלכם בקלות.

גידלו אותם לאורך השנים בתור כלבי ציד ולכן הם גם אוהבים להחזיר חפצים שזורקים להם, לכן גם קוראים להם כלבי לברדור רטריבר. הם יכולים לשגשג, לעזור ולהביא לכם המון שמחה לחיים – אם תלמדו אותם התנהגות רצויה מגיל צעיר ותתנו להם את תשומת הלב שהם כל כך צריכים.

אילוף לברדור
אילוף לברדור

אילוף לברדור – מתי האילוף נדרש?

לברדורים נחשבים לכלבים קלים יחסית לאילוף – בזכות אינטליגנציה גבוהה ומוטיבציה לרצות את הבעלים. לכן גם קל יחסית לאלף אותם למטרות מורכבות, כמו כלבי נחיה לעיוורים. עם זאת, אם הם משועממים ולא פעילים, או לא מקבלים מספיק תשומת לב, הם עלולים להיות מתוסכלים ולבטא זאת בהתנהגות לא רצויה.

אילוף הוא לא רק דרך ללמד אותם התנהגויות וטריקים, אלא גם דרך חשובה לחזק איתם את הקשר, לתת להם תחושת ביטחון ועניין. לכן כדאי להעניק להם אילוף איכותי בעיקר אם אתם מרגישים שאתם מתקשים לתת להם את מה שהם צריכים, או כאשר הם מתחילים לגלות התנהגות לא רצויה.

שיטות וטכניקות אילוף כלבי לברדור – איך לאלף?

כמו כלבים רבים אחרים, גם כלבי לברדור מגיבים טוב יותר לשיטות אילוף חיובי. אילוף כזה שם דגש על תגמול חיובי להתנהגות רצויה, ללא ענישה על התנהגות בלתי רצויה.

לצד זה, יש עוד כמה דגשים שיכולים לעזור לכם:

עקביות – כלל מפתח בכל תהליך אילוף, המאפשר לכלב ללמוד מהר יותר, למנוע תסכולים ולשמור על הישגים בלמידת התנהגות חדשה.

סבלנות – אמנם לברדור יכול ללמוד מהר, אך לא תמיד זה קורה. הסבלנות שלכם תעניק לו ביטחון בכם, בתהליך הלמידה ובעצמו. הסבלנות שלכם גם מעניקה לו מוטיבציה להמשיך וללמוד ולכן היא חיונית.

סוציאליזציה – לברדור הוא כלב סופר חברותי, אבל גם הוא צריך ללמוד את ההתנהגות הרצויה עם אנשים שהוא לא מכיר, עם כלבים אחרים ולמעשה – זה גם מה שיעזור לו לצבור ביטחון, למנוע חרדה ותוקפנות.

באיזה גיל להתחיל אילוף של גורי לברדור?

כמו כל כלב אחר, קל יותר לאלף לברדור כשהוא צעיר – מגיל 8 שבועות בערך. בגילאים הצעירים אפשר ללמד אותו פקודות פשוטות ובסיסיות ולאט לאט כדאי להתפתח לפקודות מורכבות יותר, כדי ליצור עניין ולמנוע תסכול.

אילוף כלב מסוג לברדור – 2 טיפים חשובים

אימונים קצרים לעיתים קרובות: אימונים באורך של 10- 15 דקות מספר פעמים ביום יעזרו לכם ולכלב שלכם לשמור על ערנות ועל מוטיבציה לאורך זמן.

כל לברדור הוא קצת שונה: לברדורים הם גזע מיוחד עם תכונות מובהקות, אבל גם לברדורים הם שונים אחד מהשני. הכירו את הכלב שלכם לאורך תהליך האילוף, כדי שיהיה לכם ולו קל יותר ונעים יותר ללמוד דברים חדשים, שיגרמו לו להרגיש טוב.

אילוף גור לברדור – כמה זמן נמשך האילוף?

משך התהליך של אילוף כלבי לברדור, תלוי בעיקר בגיל הכלב ומטרות האילוף: תהליך אילוף לברדורים יכול להימשך מספר מפגשים או תקופה ארוכה יותר, אבל אל דאגה – לברדורים הם כלבים כל כך חכמים ורוצים שתאהבו אותם, שיש להם הרבה מוטיבציה ויכולת ללמוד במהירות.

כמה עולה אילוף לברדור?

מחיר אילוף לברדור משתנה בהתאם לגיל הכלב, מטרות האילוף וגם בהתאם לפרמטרים כמו מקום האילוף – אצלכם בבית או בחוץ, עם קבוצה או אילוף פרטני ועוד. המחיר לאילוף פרטני עומד על בין 200 – 500 ש"ח למפגש.

אילוף כלבי לברדור על ידי מאלף כלבים

מאלפי כלבים מקצועיים מבינים את הצרכים הייחודיים של כלבי לברדור ויש להם מספיק ניסיון וידע כדי לעזור לכם לאמן את הלברדור שלכם בצורה חיובית, אפקטיבית ולטווח ארוך. גישת אימון חיובית נחשבת יעילה במיוחד עבור לברדורים – בין אם אתם מלמדים אותם טריקים ובין אם אתם עוזרים להם להתמודד עם בעיות התנהגות. מאלף מקצועי יכול לעזור לכם לקצר את התהליך, לצמצם את רמת התסכול וליהנות מלמידה משותפת שכולם מרוויחים ממנה.

מחפשים מאלף כלבים עבור הלברדור שלכם? נשמח לעזור עם תהליכי אילוף מותאמים אישית לכלב שלכם ולכם, שיעזרו לכם ולחבר הכי טוב שלכם לחיות חיים הרבה יותר נעימים, מספקים ושמחים. צרו קשר למידע נוסף!

אהבתם? שתפו מאמר זה!