אילוף פודל

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

מתים על פודלים? גם אנחנו! אין ספק שמדובר בזן מקסים, חביב ומיוחד למדי. אבל מה קורה כאשר נדרש לאלף את הכלב? איך זה מתבצע ומה חשוב לדעת על אילוף פודלים? המשיכו לקרוא ותוכלו לגלות את כל המידע החשוב בנושא זה.

אילוף כלבי פודל – נוח ודי מהיר

הפודל הוא ללא ספק אחד מזני הכלבים החביבים והנעימים ביותר שישנם, המראה המיוחד שלו, גודלו הפיזי וההיסטוריה שלו, כל אלו עומדים לזכותו והופכים אותו לפופולארי בקרב רבים. בנוסף לכך הפודל הינו כלב שבאופן יחסי נוח יותר לאילוף והזמן הנדרש לשם כך יהיה לעיתים קרובות קצר יותר מאשר אילוף של זני כלבים אחרים.

אילוף פודל

קצת היסטוריה ומידע על כלבי הפודל

הפודל כפי שכולנו מכירים אותו הוא אחד מזני הכלבים האוהבים ביותר שיש, בנוסף לכך הוא מאופיין בנאמנות גבוהה לבעליו. זהו כלב שאפשר להשתעשע איתו. הפודל מאופיין באוזניים ואף קטנים המשווים לו מראה נעים ופרוותו המתולתלת והמיוחדת נעה בגווני שחור– חום  – לבן.

הפודל הנפוץ יותר בקרב האוכלוסייה הוא מהדגם הננסי ומשקלו נע סביב 6 קילוגרם, אם זאת זני פודל נוספים מגיעים למשקל של 35 – 40 קילוגרם ולגובה של עד 60 ס"מ. מקורו של הפודל הוא בגרמניה ובתחילה תפקד ככלב ציד.

במאות האחרונות הפך הזן הננסי לאהוב יותר וכלבי הפודל הפכו להיות כלבים המאופיינים כחיות מחמד ובעבר הלא רחוק גם ככלבי שעשוע בקרקסים ומופעי חיות שונים.  גזע הפודל שאנו מכירים היום, איננו גרמני לחלוטין כבעבר, ישנם הכלאות שונות עם גזעים אחרים שמקורם לרוב ברוסיה או בצרפת, כיום ישנו מיון לארבעה זנים עיקריים של פודלים, על פי הגודל שלהם.

שיטות לאילוף פודל

כאשר אנו מבקשים לבחון שיטות אילוף כלבי פודל חשוב שנבין שהפודל עצמו הוא כלב אנרגטי ובעל שמחת חיים. התהליך של אילוף כלב פודל הוא בדרך כלל לא מורכב, אך טעויות בתהליך עלולות לגרום להתנהגויות בעייתיות, עד כדי הפיכת הכלב ליצור לא נוח ומורכב לאילוף.

העוסקים באילוף פודלים מודעים לתכונה של העקשנות הקיימת אצל הפודל, תגובה זאת יכולה לבוא לידי ביטוי בכך שהפודל יבין את הפקודה, אך יסרב לבצע אותה. במצבים כאלו במיוחד עם מדובר על תהליך של אילוף גור פודל אפשר לבצע תיקוני התנהגות בעזרת תיקונים פיזיים בעדינות המתבקשת, אך באופן כזה שהפודל יבין את הטעות שלו. ברוב המקרים אם תקפידו לומר את הנחייתכם פעם אחת בלבד, הפודל ידע ויבין לאורך זמן את הצורך בנסיגה מן העקשנות.

למרות הנאמר כאן, אל תפעילו בשום אופן כוח פיזי כלפי הפודל שלכם, כל אלימות או אמצעי ענישה עלולים לבצר אותו בעמדתו ולא לסייע לכם בתהליך אילוף כלבי פודל, ולא רק זאת, הפודל עלול להפוך לחסר מנוחה, עצבני ואגרסיבי בצורה מיותרת.

לעומת זאת שימוש בחיזוקים חיוביים דוגמת חטיפי כלבים מותאמים יסיעו לכם להפוך את תהליך אילוף כלב פודל לנוח יותר. בתהליך של אילוף גור פודל יש חשיבות גדולה מאד בהגדרה ברורה של גבולות הגזרה. הקפדה על מה מותר ומה אסור לו לעשות בכדי לקבע יציבות בהרגלים, בתוך כך אפשר לכלול את הרחקת קערת המזון לאחר זמן קבוע, טיולים בשעות ומסלולים קבועים וכל הרגל אחר שיתבצע בעקביות.

כמה עולה אילוף לכלב פודל?

המחיר המקובל לא נקבע עבור סוג כלב זה או אחר, אלא מה שקובע את עלות האילוף הוא הצורך המשתנה בין כל כלב וכלב. כלבי הפודל באופן כללי נוחים יותר לאילוף ולכן ייתכן שהעלויות של אילוף עבורם לעומת זהי כלבים אחרים, יהיה מעט יותר זולות. 

עבודה עם מאלף אחד על אחד: עבור פודל ידרשו בין 4 – 7 מפגשים לרוב של שעה עם מאלף מקצועי. העלות לשעה תנוע בין 250 – 400 ₪ לשעה.

אילוף בפנסיון: זוהי אפשרות מעט יקרה יותר וכזאת שתצריך אתכם לפרידה של שבועיים לפחות מהכלב שלכם. העלות תהיה בהתאם בין 2000 – 3500 ₪ לכל התקופה.

אימון קבוצתי: זוהי האופציה הזולה ביותר, אך לא תוכלו להנות מיחס אישי ועבודה מוקפדת עם הכלב שלכם. המחיר ינוע סביב 150 ₪ למפגש של שעה.

חשיבותו של המאלף

הפודל כפי שנאמר הוא כלב נוח יותר, ביחס לכלבים אחרים בעת אילוף פודלים, למאלף יש חיים נוחים יותר, אך בכל זאת יש כמה נקודות המעלות את החשיבות של המאלף:

הקניית הרגלים נכונים – בכל ביצוע פעולה בעת אילוף פודלים, יש חשיבות להרגלים, למאלף היכולת להקנות את הבסיס הטוב יותר. 

ביצוע נכון של פעולות – בעת עבודה עם מאלף, הפעולות הראשונות שתבצעו עם הפודל, ולאחר מכן ילוו אתכם הלאה יהיו נכונות יותר עבורכם ועבור הפודל שלכם

תיקון עבור הבעלים – כאשר אתם תבצעו טעויות, המאלף יתקן אתכם על פי הצורך.

רוצים להתייעץ איתנו? צרו קשר עוד היום ותוכלו לדבר עם מאלף כלבים מקצועי ולשמוע ממנו טיפים נוספים, מידע על תהליך האילוף וגם עלויות.

אהבתם? שתפו מאמר זה!