אילוף פומרניאן

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

הפומרניין נחשב לכלב נוח ונעים, גם המראה החיצוני שלו יפה ובהחלט לא מאיים, כל אלו הופכים את הכלב לאהוב מאד, בעזרת הליך אילוף קצר ולא מורכב תוכלו להנות מכלב יפה, חמוד ומחונך.

מיהו הפומרניין?

הפומרניין הם גזע כלבים אהוב מאד. גודלו הזעיר והמראה המיוחד שלו הפך אותו אהוד לפני מאות שנים על משפחות המלוכה האירופאיות ומכאן קיבל את הפופולאריות שלו בקרב כלל הציבור.

הפנים הנעימות של הפומרניין וכן הפוטוגניות שלו מעניקים לו את אהדת הציבור והוא נמצא באופן קבוע בין גזעי הכלבים המבוקשים לגידול.

אם זאת חשוב לדעת שאסור לגודל להטעות אותנו, הגזע הוא גזע המתאפיין בעקשנות ודומיננטיות משמעותית ולכן יש צורך ממשי עבור אילוף כלב פומרניין.

אילוף פומרניאן

החשיבות של אילוף פומרניאן

כלבי הפומרניין הם חכמים ונבונים ויש להם יכולת לעבור את ההליך הדרוש של האילוף מהר יותר ביחס לזני כלבים אחרים. שימוש במאלף מנוסה יהפוך את ההליך למהיר יותר. היכולת שלכם להכיר את הכלב שלכם טוב יותר תלויה בחינוך שלהם.

עם כלבי הפומרניין ההליך של האילוף והחינוך הוא מהנה מאד ולאורך זמן ישפר מאד את היכולת שלכם לתקשר איתו בצורה טובה יותר. אילוף פומרניאן הוא השקעה לטווח ארוך לטובת הזמן שלכם יחד עם הכלב.

באיזה גיל להתחיל אילוף לכלבי פומרניין?

היכולות השכליות של הגזע הן טובות מאד ומאפשרות לו לקלוט דברים בצורה טובה בגיל צעיר, לכן אפשר החלט להתחיל את תהליך האילוף בגיל של 9 – 11 שבועות. בדומה לילדים, ככל שנתחיל מוקדם יותר, כך התוצאות יהיו טובות יותר.

ניתן לאלף פומרניין גם בגיל מאוחר יותר, אך באופן טבעי יהיה כאן קושי גדול יותר. הפומרניאן הוא בעל שמחת חיים, כאשר יוצבו לו הגבולות והוא ידע כיצד לנהוג, הוא יהיה מאושר בחלקו מצד אחד וידע כיצד להתנהל תחת חוקים בעיקר בבית מצד שני.

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו פנייה לייעוץ ראשוני

כמה זמן נמשך האילוף?

אילוף של הפומרניין הוא תהליך שתלוי באופי הכלב, הגיל החיבור עם הבעלים והמאלף, לכן יש קושי להגדיר את משך זמן האילוף במדויק. הסברה קובעת שהאילוף יצליח בתוך 5 – 10 מפגשים עם מאלף. בכל מקרה הערכה של הזמן הדרוש תתאפשר בדרך כלל רק לאחר פגישה עם מאלף מקצועי.

דגשים חשובים לאילוף כלב פומרניאן

אילוף פומרניין הוא אילוף הדרוש לצורך החיים המשותפים עם הכלב, בעיקר שיש צורך לבצע אילוף של פומרניאן נובח. הנה כמה דגשים שיש להם חשיבות בתהליך עצמו.

סבלנות – הליך האילוף של כל כלב מצריך סבלנות אילוף פומרניאן לא שונה בהיבט הזה, כמובן שבמידה והכל שלכם עדיין גור, הצורך בסבלנות גובר.

עקביות – בתהליכים ארוכים אין קיצורי דרך, יש חשיבות גדולה לעשות את הפעולות בעקביות ולאורך זמן על מנת להצליח בהם.

התחלה מוקדמת – אילוף של פומרניין או אילוף של פומרניין נובח יצליחו טוב יותר ככל שתתחילו מוקדם יותר את ה תהליך, כך גם תמנעו ממנו פיתוח הרגלים רעים.

פרק זמן אימון קצר – היכולת של הכלב להישאר מפוקס וממוקד היא מוגבלת, גם ביחס לכלבים אחרים.

חשיפה לעולם החיצון – היכולת של הפומרניין להשתלב טוב יותר בעולם נעוצה בחשיפה שלו לכלבים אחרים, אנשים וסיטואציות שנות שיאתגרו אותו.

גישה חיובית – בכל פעם שהכלב יבצע משימה לפי רצונכם, תנו לו חיזוק חיובי בדמות צ'ופר או ליטוף.

אילוף פומרניאן

כמה עולה תהליך אילוף של פומרניין?

שיעור של מאלף כלבים מקצועי נע בין 200 – 400 ₪ והוא תלוי במספר גורמים שיש להביא בחשבון

  • וותק המאלף והניסיון שלו
  • אזורים גאוגרפים בארץ
  • סוג האילוף הנדרש
  • מספר המפגשים.

תהליך האילוף נמשך בין 5 – 7 מפגשים בדרך כלל.

סוג האילוף טווח מחירים הערה
מחיר שעת אילוף 200-400 ₪ תלוי במאלף, וותק אזור בארץ
מחיר סדרת מפגשים לאילוף 1250 – 2000    ₪ 5-6 מפגשים על פי הצורך
מחיר של שבועיים בפנסיון 2000 – 4000 ש"ח הקניית הרגלים בסיסיים
קבוצה קטנה 150-300 ש"ח קבוצות קטנות

למה כדאי לקחת מאלף?

נתחיל מהסוף, אפשר לאלף את כלבי הפומרניאן לבדכם, אנשים עושים זאת. אם זאת לפעולה של מאמן מוסמך יש השפעה ממשית על ההצלחה של האילוף בעיקר לאורך זמן. במקרים מסוימים האילוף הופך להיות אירוע מאתגר המצריך התערבות מאלף מוסמך. היתרונות הברורים של מאלף מקצועי הם:

  • אילוף לא מקצועי יכול לגרום לתוצאה הפוכה מזאת הנדרשת ובכך להפוך את הכלב לחסר מנוחה ולא נוח בהתנהלות היום יומית.
  • מאלף כלבים מקצועי מכיר את נקודות התורפה של זן הפומרניין ולפעול בהתאם.
  • קצב ההתקדמות בתהליך יבחן בכל מפגש מחדש וההתקדמות תהיה בהתאם.
  • מאלף יכול לתקן התנהגות גם של הכלב וגם של הבעלים שלו.

 

זקוקים למאלף מקצועי? צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם עם טיפים ולספק מידע על תהליך האילוף 🙂

כתבנו בהרחבה גם על הנושאים הבאים:

אהבתם? שתפו מאמר זה!