אילוף פיטבול

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

גזע הפיטבול הוא גזע שיש להבין אותו. מצד אחד זהו גזע כלבים שנוצר לצרכי תקיפה וציד וכך עוצבה המהות שלו. אולם לאורך השנים היכולת לאלף ולחנך את הפיטבול הפכו אותו לכלב שהוא נאמן מאד לבעלים שלו ונחשב לכלב נוח.  כלבי הפיטבול הם כלבים הניתנים לאילוף, אך לעיתים יכולים להיות מעט אגרסיביים כלפי  כלבים אחרים. כמו כן חשוב לדעת שגזע הפיטבול נכנס תחת פקודת הכלבים המסוכנים.

קצת על גזע פיטבול 

כלבי הפיטבול הינם כלבי תערובת שהחלו בפיתוח שלהם במהלך המאה ה19. תפקידיהם הראשונים היו גם סיוע ציד וגם לצערנו לטובת תחרויות של קרבות בעלי חיים. אם השנים הפך הגזע נפוץ מאד ואהוב על רבים. הגזע אכן ניחן בנתונים היכולים לגרום לנזק ובשל כך יש חשיבות לאלף אותו.

אילוף כלב פיטבול הוא מצד אחד נדרש על מנת לשלוט בכלב, אך מצד שני הוא נוח ובעל יכולות למידה.

אילוף פיטבול

באיזה גיל נכון להתחיל לאלף פיטבול?

אילוף פיטבולים הוא הליך שמומלץ להתחיל בשלב מוקדם ככל האפשר. יש משמעות רבה להתחיל את הליך האילוף של הפיטבול ברגע שהוא מגיע אל מקם מושבו החדש. כלבי הפיטבול הם בעלי יכולת למידה גבוהה ומהירה, אך אם זאת במידה ולא יתבצע ההליך מיד בתחילת עלול הכלב לפתח התנהגויות בעייתיות.

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו פנייה לייעוץ ראשוני

מתי חשוב לאלף כלב פיטבול? 

כלבי הפיטבול הם מגזעי הכלבים המצויים תחת ההנחיות של חוק הכלבים המסוכנים מה שמחייב פיקוח והסדרה של תהליכי האילוף ובקרה מול הרשויות.

לכן יש חשיבות גדולה על הקפדה ממשית בכל תהליכי האילוף הנדרשים. בכל מקום חדש אליו מגיע הפיטבול, יש צורך בהליך אילוף של כלבי פיטבול שידע להכוון את הכלב למקום החדש.

טיפים שעוזרים לאילוף פיטבולים

אילוף פיטבול איננו משימה מורכבת, ביחס לכלבים אחרים, אם זאת יש כמה טיפים קטנים שאפשר וכדאי לזכור בתהליך של אילוף כלבי פיטבול.

מי הבוס חשוב להבהיר לכלב בשלב מוקדם מי הוא הבוס, להבהיר לכלב שהוא לא המוביל בתהליך
הצבת גבולות הצבת גבולות היא חשובה החל מהיום הראשון, אם לא כן הכלב יקבע אותם עבורכם.
חיזוק חיובי למרות התדמית הקשוחה של הכלב, שימוש בחיזוק חיובי ועידוד על פעולות טובות יוכלו לסייע בהמשך התהליך.
מפגש עם כלבים אחרים היו ערניים לכך שהפיטבול יכול להיות תוקפני כלפי כלבים אחרים, בעיקר זכרים.
פקודת הכלבים המסוכנים בשל ההיסטוריה של הגזע, הוכנס גזע הפיטבול אל פקודת הכלבים המסוכנים מה שמצריך את הבעלים להיות ערוכים עם יכולות אילוף ועמידה בתנאים שמציב החוק עבור אילוף כלב מסוג פיטבול.

כמה זמן דרוש על מנת לאלף כלבי פיטבול?

לכלבי הפיטבול יש תדמית של כלבים קשוחים ולעיתים מסוכנים. חשוב להגיד שאבחנה זאת עושה לכלבים הללו עוול. היות שהאבולוציה של הגזע התבססה על כך שהם היו מאומנים לבצע את המטלות שנדרשו מהם, בהתחלה היו אלו מטרות אכזריות, אך העיקרון של הציות המהיר, בתוספת יכולת הלמידה המהירה של הכלב הופכים את תהליך אילוף כלב פיטבול לקצר ביחס לרבים מגזעים אחרים של כלבים.

היתרונות של מאלף מקצועי באילוף פיטבול

אילוף פיטבולים הוא הליך בעל חשיבות רבה. כפי שהוסבר הפיטבול עלולים להיות קשים לשליטה במידה ולא יקבע להם גבולות, ובמקביל הצורך שלהם לעמוד בדרישת חוק הכלבים המסוכנים הופכים את הפניה עבור אילוף פיטבול לכאלו שדורשים התערבות מקצועית.

היתרונות הברורים של מאלף מקצועי יכולים להיות:

  • ביצוע פעולות מדויקות בקצב נכון לכלב.
  • תיקון פעולות שגויות של הכלב במהלך התהליך והנחיה של בעל הכלב.
  • תיקון לפעולות הבעלים במהלך האילוף.

מהם טווח המחירים לאילוף פיטבול? 

אילוף כלבים הוא הליך שיש בצידו עלויות כמו כל דבר בחיים. כאשר מדובר על אילוף כלבי פיטבול אפשרויות האילוף נגזרות על בסיס רצון הבעלים, היכולות שלהם וההתאמה לכלב. קיימות שלוש אופציות עיקריות אותם נציג כאן.

פנסיון – שליחת הכלב לתקופה של 2-4 שבועות שם מאלפים מוסמכים יבצעו את האילוף, המחיר נע סביב 1000 ₪ לשבוע

מאלף אישי – מאלף כלבים שמגיע אל בית הלקוח למספר פגישות 5 – 8 פגישות לעבודה אישית במחיר של 150 – 200 למפגש.

אילוף קבוצתי – עבור כלבי הפיטבול אפשרות זאת לא מומלצת.

אהבתם? שתפו מאמר זה!