אילוף צ'יוואווה

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

בעמוד זה ריכזנו בעבורכם את כל המידע החשוב על אילוף כלבי צ'יוואווה: מתי נדרש לאלף אותם, איך מתבצע התהליך עצמו ומה היתרונות באילוף אשר מתבצע על ידי מאלף מקצועי? המשיכו לקרוא ותגלו את התשובות.

כל המידע על אילוף צ'יוואווה

כלבי הצ'יוואווה הם כלבים מיוחדים בגודלם ובצורתם, אך בנוסף לכך יש להם גם אופי מיוחד המצריך התמודדות מתאימה ותהליך אילוף שיאפשר לצ'יוואווה לחיות טוב יותר בביתה החדש וגם לבעלים להנות מהקשר עם הכלב. לכן חשוב לדעת שכלבי הצ'יוואווה זקוקים לאילוף, ואפשר בשל כך להיעזר בשירותיו של מאלף מקצועי.

אילוף צ'יוואווה

הצ'יוואווה – קווים לדמותו:

כדאי קודם כל מעט להכיר את הכלב המיוחד והחביב הזה. גזע הצ'יוואווה הוא גזע הכלבים הקטן ביותר בעולם המכונה על שם מדינה בשם דומה במקסיקו. הכלבים הללו מאופיינים בממדים הזעירים שלהם, עיניהם הגדולות והאזנים הזקורות שלהם.

מי שיצליח במשימת אילוף גור צ'יוואווה ייהנה מכלב מסור מאד לבעליו וכן חכם מאד. במקרים רבים הכלב יפתח קשר חזק לבעליו ויכול לחוות קושי בפרידה. הצ'יוואווה הוא אחד הגזעים האהובים ביותר לבעליהם. מי שיצליח במשימת אילוף כלבי צ'יוואווה ייהנה מכלב הוא חבר אמיתי.

מתי צריך לאלף כלב מסוג צ'יוואווה?

באופן דומה לשאר היצורים החיים, ההרגלים הנרכשים בתחילת החיים, הם ההרגלים הנטמעים בצורה הטובה היותר בהתנהגות של כל בעל חיים. אילוף של כלב מסוג צ'יוואווה אינו שונה בהקשר הזה. מקובל להתייחס אל 150 הימים הראשונים לחייו של הכלב כתקופה המתאימה ביותר לאילוף. 

בתקופה זאת היכולת של הצ'יוואווה לקלוט ולרכוש התנהגויות רצויות ולהטמיע אותם היא הטובה ביותר. גם אם יחווה חוויה שלילית, ידע לעבד אותה באופן טוב יותר. העובדות מראות שהשקעה של אילוף גור צ'יוואווה בשבועות הראשונים לחייו יקבעו רבות את אופי הכלב.

טיפים חשובים לאילוף כלבי צ'יוואווה 

במהלך אילוף כלבי צ'יוואווה, ישנם כמה כללים שכדאי להקפיד עליהם לטובת הצלחת התהליך לאורך זמן : 

התחילו מוקדם: על מנת לבצע אילוף כלב צ'יוואווה באופן הטוב ביותר, מומלץ להתחיל את תהליך האילוף מוקדם ככל האפשר. ככל שגורי הצ'יוואווה קטנים יותר, היכולת שלהם ללמוד ולהפנים הרגלים ודרכי התנהגויות נדרשות היא טובה יותר. בנוסף הלמידה בגיל צעיר יותר תקל על ההתנהלות מולם כאשר הם יגיעו לגיל בוגר יותר.

אימונים קצרים: לכלבי הצ'יוואווה יכולת להישאר מרוכזים לזמן קצר יחסית. בשל כך מומלץ בזמן אילוף של כלב מסוג צ'יוואווה לבצע מספר של אימונים במהלך היום שאורך כל אחד מהם נע בין 10 – 15 דקות, אימון ארוך לא יביא לתוצאות טובות

עקביות: כאשר אנו מדברים על אימון של כלבי צ'יוואווה, יש חשיבות גדולה ליצירת רצף עקבי מתמשך של תהליך האימון. חשוב לעשות שימוש באותן טכניקות ובאותן דרישות בכל פעם. אם כל בני הבית משתתפים בתהליך האילוף, חשוב שכולם יקפידו על שימוש באותן פקודות. 

טון הדיבור: כלבי הצ'יוואווה רגישים לצלילים רועשים ובשל כך יש חשיבות לעשות שימוש בטון קול תקיף אך רגוע כאשר מבקשים ממנו לבצע פקודות.  

חיבור לסביבה: הכלב שלכם יצטרך ללמוד חיות ולפעול בתוך סביבה נתונה. לכן חשוב שילמד ליצור אינטראקציה עם האנשים המגיעים אל הבית, בעלי חיים אחרים אם ישנם כאלו ומומלץ לחשוף את הצ'יוואווה למפגש עם כלבים נוספים הנמצאים באזור.

גירוי ופעולות: הצ'יוואווה למרות ממדיו, הוא כלב אנרגטי ופעלתן. לכן חשוב לשמר אותו כל הזמן ברמות אנרגיה מתאימות וגירויים שונים שיסיעו לו לממש תכונה זאת. טיולים דחופים בחצר או פעילות מאתגרת יעשו את העבודה.

יתרונות של אילוף כלב צ'יוואווה עם מאלף

כאשר תבקשו לבצע אילוף לכלב הצ'יוואווה שלכם אפשר להניח שאין לכם ניסיון ממשי מאילוף מסוג זה. לכן יש משמעות אמיתית להיעזר בשירותים של מאלף מקצועי שיש לו ידע והבנה בגזע הכלב המסוים של הצ'יוואווה. המאלף שלכם ידע לשים את הדגש על הנקודות העיקריות בתהליך האילוף. 

מאלף הכלבים יוכל לעבוד עם הכלב שלכם וחשוב מכך להנחות אתכם בדברים שנכון לעשות ובעיקר בדרך הנכונה לעשות אותם. 

  1. מאלף הכלבים יחזק את יכולת ההסתגלות של הכלב למקומו החדש. החשיפה המדויקת של הכלב לסביבה, לבעלי חיים ולכלבים אחרים יבוצעו באופן מיטבי על ידי המאלף. 
  2. מאלף ידע לחזק את הביטחון העצמי של הצ'יוואווה ולהפחית את הפחד של הכלב. 
  3. אדם אשר מתמחה באילוף של כלבים, יודע להתמודד עם בעיות חריגות כגון נביחות יתר והתנהגויות קיצוניות.
  4. מתבצעת הקפדה רבה על בניית קשר טוב יותר של הכלב עם הבעלים שלו.

רוצים להתייעץ עם מאלף מקצועי? השאירו פנייה ונחזור אליכם עוד היום על מידע 🙂

אהבתם? שתפו מאמר זה!