ביגל

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

כלבים זכו לכינוי "החבר הכי טוב של האדם", ויש לכך סיבה טובה: הם מביאים לנו שמחה, חברות ונאמנות בלתי מעורערת. בין גזעי הכלבים הרבים הקיימים בישראל ובמקומות אחרים בעולם, אחד מהם בולט במיוחד וזהו כמובן כלב הביגל הידוע באישיותו המקסימה, באנרגיה המדבקת ובאהבתו להרפתקאות, הביגל כבש את ליבם רבים. במאמר זה, נצלול למה שהופך את הביגל לגזע כה אהוב. נחקור את ההיסטוריה, המזג, המאפיינים שלו, ואפילו כמה טיפים כיצד לטפל באחד. אז, שבו, תירגע, ובואו להכיר את כלב הביגל קצת יותר טוב.

כלב ביגל

ההיסטוריה של כלבי הביגל

הביגל הוא גזע שקיים כבר מאות שנים. ניתן לאתר את מקורותיו ביוון העתיקה, שם השתמשו לציד כלבים בעלי תכונות דומות. עם זאת, ניתן לאתר את הביגל המודרני שאנו מכירים ואוהבים כיום לאנגליה.

במהלך המאה ה-18 שימש הביגל בעיקר לצורך ציד של בעלי חיים קטנים כמו למשל ארנבות. חוש הריח החד, הסיבולת והזריזות שלו הפכו אותו לגזע המושלם למשימה זו. עם הזמן, הביגל הפך פופולרי יותר כחיית מחמד ביתית, הודות לאופיו הידידותי ולגודלו הקטן.

אופי וטמפרמנט של כלבי הביגל

אחת התכונות החביבות ביותר של הביגל היא המזג החברותי והידידותי שלו. כלבי הביגל ידועים כבעלי חיבה, נאמנים מאוד לבעליהם ושובבים, מה שהופך אותם לבני לוויה נהדרים למשפחות עם ילדים. עם זאת, כלב ביגל יכול להיות עקשן לפעמים, ויש להם חוש ריח חזק שלפעמים יכול להוביל אותם שולל.

מאפיינים נוספים של כלבי ביגל

הביגל הוא גזע קטן עד בינוני, בגובה של כ-13-15 סנטימטרים. יש לביגלים שיער קצר בפרווה והם מגיעים בדרך כלל בצבע שחור, לבן וחום.

כלבי הביגל ידועים גם באוזניים הגדולות שלהם, אשר לא רק מוסיפות לקסם שלהם אלא גם עוזרות להם לקלוט ריחות בקלות. מבחינת הגוף עצמו, יש להם מבנה שרירי וזנב מכשכש שנדמה שלעולם לא עוצר 🙂

טיפול בכלב ביגל – הנה מה שצריך לדעת:

טיפול בביגל דורש זמן, סבלנות ומסירות. הנה כמה טיפים איך לשמור על הביגל שלך בריא ומאושר:

  • פעילות גופנית: הביגל מוכרח להוציא אנרגיה. כלבי ביגל צריכים פעילות גופנית סדירה כדי להישאר בריאים. לכן, הקפידו לקחת אותם לטיולים, תנו להם לשחק בחצר מגודרת, או קחו אותם לרוץ ולהשתובב בפארק כדי לשרוף את האנרגיה שלהם.
  • שחקו איתם ותאתגרו אותם: כלבי הביגל הם כלבים חכמים, והם זקוקים לגירוי מנטלי כדי להישאר שמחים ומאושרים. לכן, תנו להם להם צעצועים מעניינים ומאתגרים, למדו אותם טריקים חדשים, או קח אותם למפגשים עם כלבים אחרים.
  • שמרו על תזונה מאוזנת: כמו כל הכלבים, גם כלבי הביגל זקוקים לתזונה מאוזנת כדי להישאר בריאים. האכילו אותם במזון באיכות גבוהה, והימנעו מלתת להם שאריות שנשארו על השולחן או כל מזון  המתאים לבני אדם מאחר ומזון זה עלול להזיק לבריאותם.
שאלות ותשובות על ביגל
כן, ביגלים נהדרים עם ילדים. הם ידידותיים, שובבים ומלאי חיבה, מה שהופך אותם לבני לוויה נהדרים לילדים.
התשובה הי כן. כלבי הביגל משילים הרבה וכדאי לדעת זאת. יש להם פרווה קצרה והם זקוקים לטיפוח באופן מתמיד.
אהבתם? שתפו מאמר זה!