לברדור

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

היכרות עם כלב הלברדור

לכלב הלברדור יש היסטוריה עשירה שתחילתה במאה ה-19 בניופאונדלנד, קנדה. במקור גדלו כלבי הלברדור ככלבי עבודה עבור דייגים, ושימשו כדי לחלץ דגים מהמים הקפואים של האוקיינוס ​​האטלנטי. מאוחר יותר הם הובאו לאנגליה, שם הפכו אט אט לגזע המוכר לנו היום.

כלבי הלברדור, צברו במהירות פופולריות בזכות האישיות הידידותית שלהם והיכולת שלהם להצטיין במגוון תפקידים: ציד, חיפוש והצלה ועבודה טיפולית. בנוסף, מדובר בכלב יפה ובעל מראה אלגנטי וזה גם כמובן נותן לו המון נקודות זכות 🙂.

המראה והמאפיינים הפיזיים של לברדור

כלבי הלברדור הם למעשה גזע אשר מגיע לגודל בינוני עד גדול. הם כלבים שריריים ואתלטיים עםרגליים חזקות ההופכות אותם למתאימים למגוון פעילויות גופניות.

האישיות והמזג של כלב הלברדור

לברדורים ידועים באישיות הידידותית שלהם ובאהבתם לאנשים. הם כלבים חברותיים מאוד, אשר מאוד אוהבים תקשורת ויחס מאנשין וידועים גם באופי הנאמן שלהם. כלבי לברדור הם אלגנטיים וניתן לאלף אותם בקלות יחסית, מה שהופך אותם למתאימים מאוד לביצוע עבודות טיפוליות.

הם טובים מאוד עם ילדים ומסתדרים מעולה עם בעלי חיים וכלבים מגזעים וסוגים שונים. הם אינם תוקפניים או אגרסיביים ולכן הם הבחירה המושלמת למשפחות אשר מעוניינות לאמץ כלב חדש.

מחלות אופיניות לכלבי לברדור

בעוד שכלב הלברדור הוא באופן כללי כלב בריא, כמו גזעי כלבים אחרים גם הוא סובל מבעיות בריאותיות מסוימות. כך למשל, לכלבי הלברדור יש נטייה להשמנה והם עלולים לסבול מבעיות מפרקים. בנוסף, לכלבי לברדור רבים יש בעיות עיניים וזה כולל קטרקט.

כלבי לברדור – טיפול וגידול

לברדורים דורש מעט מאוד התעסקות מבחינת שגרת הטיפוח שלהם. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי הם מנשירים ולכן תידרשו ככל הנראה לנקות אחריהם בכל רחבי הבית לעיתים קרובות. כמו כן, כלב הלברדור נחשב לכלב אינטיליגנטי והוא זקוק לגירויים מנטליים בשביל לא להשתעמם. פעילות גופנית ומשחק יומיומי יכולים בהחלט לעזור להם בפריקת האנגיה וכדאי לשלב זאת עם תזונה נכונה ומאוזנת שתשמור על משקל תקין ותמנע בעיות בריאותיות.

לסיכום, לברדורים הם גזע פופולרי ואהוב שכבש את ליבם של אוהבי כלבים ברחבי העולם וגם בישראל. עם האישיות הידידותית, האופי הנבון והיכולת האתלטית שלהם, כלבי הלברדור מצטיינים במגוון תפקידים ורבים מהם משמשים ככלבים אשר מסייעים בשיקום ועבודה טיפולית.

אהבתם? שתפו מאמר זה!