סן ברנרד

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים

כלב סן ברנרד הוא גזע מדהים, אשר אהוב על פני ישראלים רבים. עם אופיו העדין, הנאמנות שלו וההיסטוריה שלו בהצלת מטיילים תקועים באלפים השוויצרים, אין זה פלא שכלבי סן ברנרד כבשו את ליבם של אוהבי כלבים בכל רחבי העולם. במאמר זה, נעמיק בהיסטוריה, במאפיינים ובטיפול בכלב סן ברנרד. נחקור מה הופך אותו לגזע כל כך מיוחד ואהוב ומדוע הוא בחירה פופולארית אצל משפחות רבות בישראל.

סן ברנרד

היסטוריה של כלב הסן ברנרד

כלב סן ברנרד הוא גזע בעל היסטוריה עשירה, החל מהמאה ה-17. לא הרבה יודעים אבלהגזע, שגדל במקור לביצוע של עבודות חיפוש והצלה באלפים השוויצרים, נקרא על שם ההוספיס של סן ברנרד, מקלט למטיילים שהיה ממוקם בהרים.

כלבי סן ברנרד אומנו להציל מטיילים שאבדו או נתקעו בשלג, תוך שימוש בחוש הריח החד ומבנה הגוף החזק שלהם כדי לנווט בשטח הבוגדני ובתנאי האקלים הקשים. כלבי סן ברנרד תוארו לעתים קרובות כשהם נושאים חביות קטנות של ברנדי על צווארם, מיתוס שהופרך, אך ממשיך להיות מזוהה עם גזע זה עד היום.

מאפיינים של כלב סן ברנרד

כלב סן ברנרד הוא גזע גדול, ששוקל בדרך כלל בין 54 ל-קילוגרם. לכלבים אלו יש פרווה עבה וצפופה שיכולה להיות קצרה או ארוכה וצבעם הוא לבן עם חום בגוונים שונים.

כלב סן ברנרד ידוע באופיו העדין ובנאמנות למשפחתו. מדובר בכלבים סבלניים שאוהבים ילדים ומהווים חיות מחמד מצוינות. הם גם אינטליגנטים ולהוטים לרצות, מה שמקל עליהם את תהליך האימון והאילוף.

אילוף ותרגיל לכלבי סן ברנרד

כלבי סן ברנרד דורשים פעילות גופנית סדירה, אך הם אינם כלבים אנרגטיים מדי. מספיק להם להסתובב בבית ולעיתים קרובות הם אפילו מתוארים כ"בטטות" שפשוט אוהבים לשבת ולנוח באזור כלשהו בבית. עם זאת, הם עדיין דורשים טיולים יומיומיים וזמן משחק מאחר וזה שומר עליהם בריאים ומאושרים.

אילוף כלב סן ברנרד קל יחסית בשל האינטליגנציה והלהיטות שלהם. הם מגיבים היטב לאילוף בשיטה של חיזוק חיובי וצריך להתחבר אליהם בשלב מוקדם של חייהם על מנת למנוע בעיות התנהגותיות אפשריות.

טיפוח ובריאות של כלב סן ברנרד

הפרווה העבה של הכלב סנט ברנרד דורשת טיפוח קבוע כדי למנוע מחטטות וכדי לשמור על מראה בריא ומבריק. צחצוח הפרווה שלהם כמה פעמים בשבוע הוא בדרך כלל מספיק, אבל הם עשויים לדרוש טיפוח תכופים יותר במהלך עונת הנשירה.

כמו כל הגזעים, כלבי סן ברנרד נוטים לבעיות בריאותיות מסוימות, כולל דיספלזיה של מפרק הירך והמרפק, נפיחות ובעיות עיניים. בדיקות וטרינר סדירות ותזונה בריאה יכולים לסייע במניעת בעיות אלו ולהבטיח שכלב הסן ברנרד שלך יחיה חיים ארוכים ובריאים.

לחיות עם כלב סן ברנרד – טיפים וטריקים

לחיות עם כלב סן ברנרד יכולה להיות חוויה נפלאה, אבל חשוב להבין את הצרכים והמזג של הגזע לפני שמכניסים אותו הביתה. הנה כמה טיפים וטריקים מהניסיון שלנו כאן באתר דוגרס, לחיים עם כלב סן ברנרד:

  • ודאו שיש מספיק מקום בבית לכלב מגזע גדול. כלבי סן ברנרד דורשים הרבה מקום לנוע ולמתוח את רגליהם.
  • שחקו איתם לעיתים קרובות ותנו להם יחס רב, זה מאוד חשוב להם להרגיש חלק מהמשפחה.
  • קחו בחשבון כי הם מזילים המון ריר ולכן כדאי לשים מגבת בקרבת המיטה או הספה שלהם.

לסיכום, כלב סן ברנרד הוא גזע אהוב שכבש את לבם של אוהבי כלבים בכל רחבי העולם. עם אופיו העדין, המזג הנאמן וההיסטוריה של הצלת מטיילים תקועים באלפים השוויצרים, כלב סן ברנרד הוא גזע מרתק וחביב כאחד.

אם אתם שוקלים להוסיף למשפחתכם כלב סן ברנרד, חשוב להבין את הצרכים והמזג של הגזע. עם אילוף, פעילות גופנית וטיפול נאותים, כלב סן ברנרד יכול להוות תוספת נפלאה למשפחה שלכם.

שאלות ותשובות על סן ברנרד
כן, כלבי סן ברנרד ידועים באופיים הסבלני והעדין עם ילדים והם מתאימים מאוד למשפחות עם ילדים.
אומנם כלבי סן ברנרד אינם אנרגטיים מדי, אך הם עדיין דורשים פעילות קבועה: כמו למשל טיולים יומיומיים וזמן משחק.
אהבתם? שתפו מאמר זה!