פחד מרעשים אצל כלבים

מחפשים מאלף כלבים?
השאירו הודעה באתר

תוכן עניינים לפחד מרעשים אצל כלבים

כלבים הם מין חברתי מאוד והם גם נוטים לרעש. זה יכול להוביל לבעיות רבות כמו מתח, חרדה ואפילו תוקפנות. חשוב שהורי חיות מחמד יבינו את השפעות הרעש על כלבים כדי שיוכלו לקבל את ההחלטות המתאימות עבור חיות המחמד שלהם. כשמדובר בהתמודדות עם רעש אצל כלבים, ישנן שתי גישות עיקריות – דה-סנסיטיזציה והתניה נגדית. חוסר רגישות הוא תהליך שעוזר לכלב להתרגל לרעשים חזקים על ידי חשיפה הדרגתית שלהם לאורך זמן. התניה נגדית היא תהליך שעוזר לבטל רגישות לכלב שלך ללא כל פחד או חרדה.

פחד מרעש אצל כלבים

לכלבים יש חוש שמיעה חד והם יכולים לזהות אפילו את הקול הקטן ביותר. זה מקשה על החיים עם כלב שנבהל בקלות מרעשים. הרעש עצמו לא מפריע להם, אלא השינוי הפתאומי בסביבתם. אם אתם חיים עם כלב שנבהל בקלות מרעשים, חשוב לוודא שאתם לא עושים יותר מדי רעש בעצמכם. פחד מרעש אצל כלבים הוא בעיה נפוצה שאנשים רבים מתמודדים איתה. זה יכול להוביל ללחץ, חרדה ואפילו תוקפנות או במקרה הכי גרוע נביחות ללא הפסקה. את הסיבה לפחד זה ניתן לייחס לעובדה שלכלבים אין את היכולת להבחין בין צלילים. האופן שבו תתייחס לנושא זה יהיה תלוי עד כמה חמור הפחד של הכלב שלך. אם הכלב שלך רק מפחד מאוד, אז אתה צריך לנסות להימנע מרעשים חזקים ולתת לו קצת זמן לבד בסביבה שקטה. אם הכלב שלך הופך לתוקפני כאשר הוא שומע רעשים מסוימים, אז אולי עדיף לפנות לעזרה מקצועית.

מחקר מצא כי רמות הרעש של כלבים נעות בין 80-85 דציבלים אשר שווה ערך לשיחה אנושית או מישהו שמדבר במרחק מטר מהם. כלבים מפחדים מרעש כי הם לא יכולים להבחין בין צלילים שונים. הם יכולים להבחין רק בהבדל בין שני צלילים – צליל קולו של בעליהם וקול זר. כלב מפחד מרעש כי הוא לא יודע מה זה, אבל הוא יודע שמשהו לא בסדר. יש לו גם חוש ריח חזק שיכול לזהות איום במרחק של עד קילומטרים. כלבים הם גם אחת החיות האינטליגנטית ביותר על הפלנטה הזו, מה שאומר שהם מסוגלים להבין רגשות אנושיים ותגובות לדברים מסוימים בסביבתם.

כלבים הם יצורים סקרנים וחסרי פחד

ידוע כי כלבים הם יצורים סקרנים וחסרי פחד. עם זאת, הם יכולים לפחד מרעשים וגירויים אחרים שעלולים לגרום לפחד בבני אדם. הסיבה לכך שכלבים מפחדים מרעש היא לא בגלל שהם לא אוהבים את זה או שהם לא מבינים אותו, אלא בגלל שרעש יכול לגרום למתח רב לכלב. רעש יכול להוביל גם לתוקפנות אצל כלבים. לכלבים יש שמיעה רגישה המקושרת לחוש הריח שלהם ולכן הצליל הקטן ביותר יכול לעורר תגובה מהם. כלבים מפחדים באופן טבעי מרעשים חזקים. הסיבה לפחד הזה היא תעלומה, אך ייתכן שהדבר נובע מכך שרעשים חזקים יכולים לעורר התקפה אצל כלב. כלבים התפתחו להיות רגישים מאוד לקולות וריחות, מה שגורם להם לפעול בצורה שונה בסביבות שונות. הם יכולים לזהות שינויים בסביבתם ולהגיב בהתאם. יש להם גם חוש שמיעה חד מאוד שעוזר להם לזהות טורפים או טרף אפשריים.

כלבים אינם בעלי החיים היחידים שמפחדים מרעש, אם כי הם עשויים להיות הנפוצים ביותר. זה נראה גם אצל חתולים וסוסים, כמו גם ביונקים אחרים כמו פילים, דולפינים ולווייתנים.

פחד מרעשים אצל כלבים